- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Industrial Water Softener Plant
Industrial Water Softener Plant
Providing you the best range of water softening plant with effective & timely delivery.
Water Softening Plant
Product Price: Rs 2,00,000 / NumberGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automation |
| Water Source | Borewell Water |
| Inlet Flow Rate | 100 m3/hr |
| Type | Water Softener |
| Automatic Grade | Automatic |
| Installation Service | Yes |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Shell Thickness | 4-12 mm |
| Treatment Stages | Primary Treatment |
| Control Module | Yes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback