- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Metal Removal Plant
Metal Removal Plant
Pioneers in the industry, we offer heavy metal removal plant from India.
Heavy Metal Removal Plant
Product Price: Rs 5,00,000 / NumberGet Best Price
Product Details:
| Water Source | Industrial Effluent |
| Automation Grade | Automatic |
| Water Pump Power | 0.5 kW |
| Air Blower Power | 0.25 kW |
| Air Blower Count | 2 |
| Material | SS |
| Power | 2.1kW |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Installation Service | Yes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback